velikost písma

zmenšit
zvětšit

KronikaSmyslová aktivizace - "Vaření buřtguláše"

thumbnail

Pracovníci provádějí smyslové aktivizace, což je koncept, který vychází z daného ročního období, události či svátku v daném roce, podporují se nejen smysly daného uživatele a zachované schopnosti, ale vychází se i ze Životního příběhu přítomného uživatele. Dnes se představí Smyslová aktivizace - "Vaření buřtguláše", které zahrnuje orientaci v ročním období, tak např. krájení, míchání a další činnosti, v kterých se uživatelé střídají a závěrem si pochutnají na vlastnoručně uvařeném "buřtguláši".


Relaxační činnost - "mandaly".

thumbnail

Uživatelky našeho Domova se s chutí pustily do relaxační činnosti, která se týkala vymalovávání již vytvořených předloh mandal. Každá z účastnic této činnosti si vybrala z nabízených mandal tu svou, kterou si po té vymalovala podle svého.
Skupinová reminiscence.

thumbnail

Jedná se o vzpomínání na základě skutečných předmětů, které máme v domově k dispozici a které dříve člověk používal ve své domácnosti např. k mletí kávy. U člověka známý předmět dokáže vyvolat emoce, vzpomínky a rád se rozpovídá na téma, jak se věc a k čemu používala aj.


Posezení u různých druhů čajů.

thumbnail

A protože je venku ještě pořádná zima, alespoň zde v Jedlí, uspořádaly aktivizační pracovnice pro uživatele posezení u různých druhů čajů (na zahřátí).


Krmení ptactva v zimních měsících.

thumbnail

Ptačí krmítko si přála naše paní uživatelka v rámci projektu Ježíškova vnoučata, do kterého jsme byli poprvé zapojeni v roce 2017. V roce 2018 jsme se do tohoto projektu zapojili již podruhé. A dárek od Ježíškova vnoučete - ptačí krmítko opět jako minulou zimu, slouží hladovému ptactvu.


Předvánoční mše svatá sloužená v Domově.

thumbnail

Tentokráte mše svatá již poslední tento rok proběhla již 19.12.2018 v 9.30 hodin v jídelně domova. Na další mši se můžeme opět těšit od roku 2019 vždy poslední středu v měsíci v 9.30 hodin.


Jak to u nás vypadá?

Aktuality

Den ředitelky.

Zástupkyně ředitelky paní Helena Holinková Vám bude k dispozici ve středu 3.dubna 2019 od 13.00 - 15.00 hodin. Pokud si budete chtít domluvit schůzku na určitý čas, můžete tak učinit na emailové adrese helena.holinkova@domovstityjedli.cz

Číst více…

Hudební vystoupení paní Kamlerové k Mezinárodnímu dni žen.

V pondělí 11.3.2019 v 9.30 hodin v jídelně Domova v Jedlí proběhne hudební vystoupení paní Kamlerové. Jsou srdečně také zváni rodinní příslušníci.

Hudební dopoledne s manželi Jarmarovými.

V pátek 22.2.2019 od 9.45 proběhne v jídelně Domova v Jedlí hudební vystoupení manželů Jarmarových pro naše uživatele i rodinné příslušníky. Jste srdečně zváni nejen k poslechu, ale také k tanci.

Rok 2019 - mše svatá -vždy poslední středu v měsíci.

I letos bude probíhat mše svatá v domově, a to vždy v 9.30 hodin poslední středu v měsíci v prostorách jídelny domova. Slouží pan farář Mgr. Mach. Zveme také rodinné příslušníky. Děkujeme. Pokud by byla změna, dozvíte se vše na našich webových stránkách.