velikost písma

zmenšit
zvětšit

2018

Smyslová aktivizace - "Bramboráky"

thumbnail

Smyslová aktivizace na téma: Příprava a výroba bramboráků. Jednalo se o skupinovou smyslovou aktivizaci, zaměřenou opět na orientaci v čase a ročním období. Bramboráky jsou typickou podzimní pochutinou, kdy jsou k dispozici brambory vhodné k přípravě bramboráků. Uživatelky brambory nejprve oloupaly, po té nakrájely a následně vzniklou směs náležitě dochutily solí a majoránkou. Dále následovalo smažení. To se uživatelky střídaly v jednotlivých činnostech.


Smyslová aktivizace - "Utopenci"

thumbnail

Skupinová smyslová aktivizace, která proběhla na téma: "Utopenci a jejich výroba" proběhla v režii žen. Nejprve proběhla orientace v čase, ročním období, po té vlastní příprava párků, cibule, posléze jejich krájení a prokládání ve sklenici. Ještě připravit ten pravý lák, aby to mělo následně "šmak" a nechat uležet.Komunikační témata - podzim.

thumbnail

Během podzimních měsíců průběžně probíhá orientace uživatelů v ročním období a čase pomocí kalendáře a věcí, které prezentují toto roční období.


Nová zahradní pergola.

thumbnail

V rámci poskytnuté investice Olomouckým krajem a díky dalším soukromým dárcům vznikla v areálu domova zahradní pergola, která poskytuje uživatelům potřebné zázemí, kdy v létě bude chránit před přímým sluncem a v zimě před nepříznivým počasím. Zahajovací práce na pergole započaly v polovině srpna 2018 a již první týden v září 2018 sloužila prvním uživatelům k posezení.


Zahradní slavnost pro uživatele a jejich rodinné příslušníky.

thumbnail

I přes nepřízeň počasí, kdy se slavnost uspořádala ve vnitřních prostorách domova, proběhla pohodově. Ale než se taková "Zahradní slavnost" uspořádá, je třeba ji také důmyslně připravit. Podílejí se nejen zaměstnanci (doprovází uživatelé z pokojů na samotnou slavnost, kde jsou jim také jako společníci, pomáhají uživatelům také s donesením a přípravou nápoje či podáním ovoce, zeleniny, po té také večeře, ale také samotní uživatelé se z části podílí např. na výzdobě této slavnosti. Společně s aktivizačními pracovnicemi navštíví zahradnictví, kde vyberou vhodné okrasné květiny. Zahradní slavnost provázel zpěv a hudba paní Kamlerové, která byla pozvána. Všichni přítomní zpívali, poslouchali, někteří v rámci prostoru si také zatancovali v rytmu doprovodné hudby. Rodinní příslušníci našich uživatelů akci navštívili v hojném počtu i přes již zmiňované nepříznivé počasí. Rodinným příslušníkům a také všem návštěvníkům ukázala své hudební nástroje jako např. fujaru, ukulele aj., které používá při své terapii, externí pracovnice - muzikoterapeutka, paní Mösnerová, která za našimi uživateli dojíždí. Pochoutkou slavnosti byly bramboráky, které všem náramně chutnaly, poděkování patří také kuchyni, která zajistila občerstvení. Všem, kteří se podíleli na přípravách tímto děkujeme!


Babí léto - opékání špekáčků.

thumbnail

Naši uživatelé vychutnávali nejen vůni ohně, praskání dřeva, chuť špekáčků, ale také oživily vzpomínky na táboráky, kterých zažily za svůj život někteří z uživatelů nespočet...


Kreativní dílna - procvičování jemné motoriky a podpory smyslů.

thumbnail

V kreativní dílně procvičovali uživatelé zejména jemnou motoriku s podporou aktivizačních pracovnic - stříhání, lepení. Také byly podporovány smysly jako je hmat - práce s různými materiály - přírodniny, lepenka, provázek a také zrak - barevnost materiálů. Po té si svým vlastním výtvorem ozdobili pokoj pro své potěšení a příjemně strávenou část dne u oblíbeného nápoje.


Ukázky ze Smyslové aktivizace.

thumbnail

Ukázky ze Smyslové aktivizace: Podzimní plody - pečení švestkového koláče, péče o zevnějšek-holení a káva - příprava kávy.Jak to u nás vypadá?

Aktuality

Den ředitelky.

Zástupkyně ředitelky paní Helena Holinková Vám bude k dispozici v pondělí 4.listopadu 2019 od 13.00 - 15.00 hodin. Pokud si budete chtít domluvit schůzku na určitý čas, můžete tak učinit na emailové adrese helena.holinkova@domovstityjedli.cz

Den otevřených dveří STŘEDA 9.10.2019 v rámci Týdne sociálních služeb

Vážení zájemci, přijměte pozvání na Den otevřených dveří od 9 do 16 hodin. Můžete si prohlédnout společné prostory v Domově, osobně vyzjistit informace k podání žádosti o poskytnutí sociální služby. Od 9.30 do 10.30 hodin k zpříjemnění podzimního dopoledne budou našim uživatelům hrát a zpívat manželé Jarmarovi, můžete se též zúčastnit stejně jako rodinní příslušníci našich uživatelů. Těšíme se na vás a přejeme příjemné podzimní dny.

thumbnail

Pozvánka

Vážení rodinní příslušníci, přijměte prosím pozvání na každoročně konanou akci pro naše uživatele a jejich rodinné příslušníky. Zahradní posezení se bude konat v pátek 13.září 2019 od 14,30 hodin v domově v Jedlí. Na této akci budou pořizovány fotografie za účelem prezentace naší organizace.

Den ředitelky - 24.6.2019.

Zástupkyně ředitelky paní Helena Holinková Vám bude k dispozici v pondělí 24.6.2019 od 13.00 - 15.00 hodin. Pokud si budete chtít domluvit schůzku na určitý čas, můžete tak učinit na emailové adrese helena.holinkova@domovstityjedli.cz