velikost písma

zmenšit
zvětšit

Kronika

Smyslová aktivizace - "Bramboráky"

thumbnail

Smyslová aktivizace na téma: Příprava a výroba bramboráků. Jednalo se o skupinovou smyslovou aktivizaci, zaměřenou opět na orientaci v čase a ročním období. Bramboráky jsou typickou podzimní pochutinou, kdy jsou k dispozici brambory vhodné k přípravě bramboráků. Uživatelky brambory nejprve oloupaly, po té nakrájely a následně vzniklou směs náležitě dochutily solí a majoránkou. Dále následovalo smažení. To se uživatelky střídaly v jednotlivých činnostech.


Smyslová aktivizace - "Utopenci"

thumbnail

Skupinová smyslová aktivizace, která proběhla na téma: "Utopenci a jejich výroba" proběhla v režii žen. Nejprve proběhla orientace v čase, ročním období, po té vlastní příprava párků, cibule, posléze jejich krájení a prokládání ve sklenici. Ještě připravit ten pravý lák, aby to mělo následně "šmak" a nechat uležet.Komunikační témata - podzim.

thumbnail

Během podzimních měsíců průběžně probíhá orientace uživatelů v ročním období a čase pomocí kalendáře a věcí, které prezentují toto roční období.


Nová zahradní pergola.

thumbnail

V rámci poskytnuté investice Olomouckým krajem a díky dalším soukromým dárcům vznikla v areálu domova zahradní pergola, která poskytuje uživatelům potřebné zázemí, kdy v létě bude chránit před přímým sluncem a v zimě před nepříznivým počasím. Zahajovací práce na pergole započaly v polovině srpna 2018 a již první týden v září 2018 sloužila prvním uživatelům k posezení.


Zahradní slavnost pro uživatele a jejich rodinné příslušníky.

thumbnail

I přes nepřízeň počasí, kdy se slavnost uspořádala ve vnitřních prostorách domova, proběhla pohodově. Ale než se taková "Zahradní slavnost" uspořádá, je třeba ji také důmyslně připravit. Podílejí se nejen zaměstnanci (doprovází uživatelé z pokojů na samotnou slavnost, kde jsou jim také jako společníci, pomáhají uživatelům také s donesením a přípravou nápoje či podáním ovoce, zeleniny, po té také večeře, ale také samotní uživatelé se z části podílí např. na výzdobě této slavnosti. Společně s aktivizačními pracovnicemi navštíví zahradnictví, kde vyberou vhodné okrasné květiny. Zahradní slavnost provázel zpěv a hudba paní Kamlerové, která byla pozvána. Všichni přítomní zpívali, poslouchali, někteří v rámci prostoru si také zatancovali v rytmu doprovodné hudby. Rodinní příslušníci našich uživatelů akci navštívili v hojném počtu i přes již zmiňované nepříznivé počasí. Rodinným příslušníkům a také všem návštěvníkům ukázala své hudební nástroje jako např. fujaru, ukulele aj., které používá při své terapii, externí pracovnice - muzikoterapeutka, paní Mösnerová, která za našimi uživateli dojíždí. Pochoutkou slavnosti byly bramboráky, které všem náramně chutnaly, poděkování patří také kuchyni, která zajistila občerstvení. Všem, kteří se podíleli na přípravách tímto děkujeme!


Babí léto - opékání špekáčků.

thumbnail

Naši uživatelé vychutnávali nejen vůni ohně, praskání dřeva, chuť špekáčků, ale také oživily vzpomínky na táboráky, kterých zažily za svůj život někteří z uživatelů nespočet...


Kreativní dílna - procvičování jemné motoriky a podpory smyslů.

thumbnail

V kreativní dílně procvičovali uživatelé zejména jemnou motoriku s podporou aktivizačních pracovnic - stříhání, lepení. Také byly podporovány smysly jako je hmat - práce s různými materiály - přírodniny, lepenka, provázek a také zrak - barevnost materiálů. Po té si svým vlastním výtvorem ozdobili pokoj pro své potěšení a příjemně strávenou část dne u oblíbeného nápoje.


Ukázky ze Smyslové aktivizace.

thumbnail

Ukázky ze Smyslové aktivizace: Podzimní plody - pečení švestkového koláče, péče o zevnějšek-holení a káva - příprava kávy.Jak to u nás vypadá?

Aktuality

Pohodové prožití vánočních svátků a hlavně správné vykročení do Nového roku 2019.

Pohodové prožití vánočních svátků a hlavně správné vykročení do Nového roku 2019.

Hudební dopoledne s manželi Jarmarovými - vánoční koledy.

Ve středu 12.prosince 2018 od 9,30 hodin bude v jídelně domova nachystán program pro naše uživatele u vánočního stromku v podobě hudebního vystoupení manželů Jarmarových - koledy. Srdečně zveme také rodinné příslušníky.

Mezigenerační pečení vánočního cukroví - rohlíčky, linecké cukroví a zdravé vločkové placičky.

Tak jako minulý rok i letos se uskuteční mezigenerační pečení v pondělí 10.12.2018 s dětmi z místní školy. Setkáme se společně - děti a uživatelé v 13.30 hodin v jídelně domova, kde bude již prostředí svátečně vyzdobeno a nachystáno k pečení. Děti si jistě jako minulý rok připraví pěkné písně, které potěší naše uživatele.

Projekt Českého rozhlasu: "Ježíškova vnoučata"

Projekt Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata" byl spuštěn oficiálně 12.listopadu 2018. Náš Domov se taktéž letos zapojil. Průběžně přidáváme přání našich uživatelů.