velikost písma

zmenšit
zvětšit

Kronika

Kreativní dílna - výroba věnců a věnečků na svátek Památky zesnulých.

thumbnail

Výroba věnců a věnečků na svátek Památky zesnulých probíhalo s uživateli v denní místnosti za asistence sociálně-aktivizačních pracovnic. Uživatelky při výrobě procvičily motoriku rukou a prstů, zapojily také smysly jako hmat, čich a zrak. Po té výrobky položili k památníku na místním hřbitově.
Smyslová aktivizace - "Bramboráky"

thumbnail

Smyslová aktivizace na téma: Příprava a výroba bramboráků. Jednalo se o skupinovou smyslovou aktivizaci, zaměřenou opět na orientaci v čase a ročním období. Bramboráky jsou typickou podzimní pochutinou, kdy jsou k dispozici brambory vhodné k přípravě bramboráků. Uživatelky brambory nejprve oloupaly, po té nakrájely a následně vzniklou směs náležitě dochutily solí a majoránkou. Dále následovalo smažení. To se uživatelky střídaly v jednotlivých činnostech.


Smyslová aktivizace - "Utopenci"

thumbnail

Skupinová smyslová aktivizace, která proběhla na téma: "Utopenci a jejich výroba" proběhla v režii žen. Nejprve proběhla orientace v čase, ročním období, po té vlastní příprava párků, cibule, posléze jejich krájení a prokládání ve sklenici. Ještě připravit ten pravý lák, aby to mělo následně "šmak" a nechat uležet.Komunikační témata - podzim.

thumbnail

Během podzimních měsíců průběžně probíhá orientace uživatelů v ročním období a čase pomocí kalendáře a věcí, které prezentují toto roční období.


Nová zahradní pergola.

thumbnail

V rámci poskytnuté investice Olomouckým krajem a díky dalším soukromým dárcům vznikla v areálu domova zahradní pergola, která poskytuje uživatelům potřebné zázemí, kdy v létě bude chránit před přímým sluncem a v zimě před nepříznivým počasím. Zahajovací práce na pergole započaly v polovině srpna 2018 a již první týden v září 2018 sloužila prvním uživatelům k posezení.


Zahradní slavnost pro uživatele a jejich rodinné příslušníky.

thumbnail

I přes nepřízeň počasí, kdy se slavnost uspořádala ve vnitřních prostorách domova, proběhla pohodově. Ale než se taková "Zahradní slavnost" uspořádá, je třeba ji také důmyslně připravit. Podílejí se nejen zaměstnanci (doprovází uživatelé z pokojů na samotnou slavnost, kde jsou jim také jako společníci, pomáhají uživatelům také s donesením a přípravou nápoje či podáním ovoce, zeleniny, po té také večeře, ale také samotní uživatelé se z části podílí např. na výzdobě této slavnosti. Společně s aktivizačními pracovnicemi navštíví zahradnictví, kde vyberou vhodné okrasné květiny. Zahradní slavnost provázel zpěv a hudba paní Kamlerové, která byla pozvána. Všichni přítomní zpívali, poslouchali, někteří v rámci prostoru si také zatancovali v rytmu doprovodné hudby. Rodinní příslušníci našich uživatelů akci navštívili v hojném počtu i přes již zmiňované nepříznivé počasí. Rodinným příslušníkům a také všem návštěvníkům ukázala své hudební nástroje jako např. fujaru, ukulele aj., které používá při své terapii, externí pracovnice - muzikoterapeutka, paní Mösnerová, která za našimi uživateli dojíždí. Pochoutkou slavnosti byly bramboráky, které všem náramně chutnaly, poděkování patří také kuchyni, která zajistila občerstvení. Všem, kteří se podíleli na přípravách tímto děkujeme!


Babí léto - opékání špekáčků.

thumbnail

Naši uživatelé vychutnávali nejen vůni ohně, praskání dřeva, chuť špekáčků, ale také oživily vzpomínky na táboráky, kterých zažily za svůj život někteří z uživatelů nespočet...


Jak to u nás vypadá?

Aktuality

UPOZORNĚNÍ na středu 24. dubna 2019 - přerušení dodávky elektrického proudu.

Návštěvy Domova v Jedlí informujeme, že ve středu 24. dubna 2019 od 7,45 hodin do 18 hodin bude v Domově přerušena dodávka elektrického proudu. Vzhledem k nefungujícímu elektrickému proudu, nebudou fungovat pevné telefonní linky, také vrátník (hlavní vchod) a nebude pojízdný výtah. Děkujeme za pochopení.

Hudební vystoupení skupiny VIOLA - "S kyticí písní jedeme k vám" dne 29.4.2019

Hudební vystoupení skupiny VIOLA - "S KYTICÍ PÍSNÍ JEDEME K VÁM". Umělecká agentura Zdeňka Černohouze vystoupí společně s p. Jaroslavem Šolcem s hudebním pořadem, ve kterém zazní písně Karla Hašlera, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti.

Mše svatá - jiný termín!

Mše svatá bude probíhat výjimečně ve čtvrtek 25.4.2019 od 9.30 hodin v přízemí Domova, ve společ.prostorách jídelny. Mši povede pan Mgr.Mach. Poskytne také pomazání nemocného. Zveme srdečně také rodinné příslušníky.

Návštěva velikonoční výstavy prací klientů Domova Paprsek v Olšanech.

V úterý 16.4.2019 v 9.30 hodin navštíví uživatelé již tradiční velikonoční výstavu v Domově Paprsek.