velikost písma

zmenšit
zvětšit

KronikaMezigenerační velikonoční pečení s dětmi z místní základní školy.

thumbnail

V pondělí odpoledne proběhlo v jídelně domova velikonoční pečení "jidášů a božích milostí". Děti se zapojovaly s chutí společně s klientkami domova. Většina upečeného zmizela ihned po zchládnutí z talířů. Děti se také opět jako minule odnášely nový recept, a to na boží milosti.
Smyslová stimulace - květiny.

thumbnail

Smyslová stimulace u klientek, které si mají možnost prostřednictvím barevných jarních květin a aktivizační pracovnice připomenout časové období- jaro. Díky květinám, které potěší nejednu ženu, mohou společně pohovořit o barvách jara, co jaro s sebou přináší, mohou si přivonět a připomenout si také, jak jaro voní, když rostou a kvetou květiny, stromy. Mnohé z klientek měly za svoje hobby zahrádku. Květina jim také připomene čas, který trávily na své zahrádce.


Výlet - Muzeum Zábřeh: Interaktiivní výstava "Za zimních večerů v chalupách"+ zahradnictví

thumbnail

V pátek dopoledne navštívily klientky společně s aktivizačními pracovnicemi interaktivní výstavu v muzeu v Zábřeze. Vyzkoušely nový automobil, který je společný s domovem pro seniory a financoval jej Olomoucký kraj. V muzeu si připomněly jaké to bývalo "kdysi" v chalupách, když nebyla televize a brzy byla již tma v zimě. Výstava byla interaktivní tzn. že si mohly exponáty nejen prohlédnout ale i vyzkoušet, což lépe i vyvolá vzpomínky. Po shlédnutí výstavy ještě navštívily zahradnictví v Postřelmově, kde vybraly sazenice jarních květin k výzdobě domova.

Jak to u nás vypadá?

Aktuality

Mše svatá - středa 7.11.2018

Pozor - mše svatá je realizována pro uživatele a jejich rodinné příslušníky ve středu 7.11.2018 od 9.30 hodin.

Poděkování manželům Jarmarovým za hudební vystoupení na Dni otevřených dveří.

Tímto děkujeme hudebníkům manželům Jarmarovým za vystoupení na Dnu otevřených dveří v Domově Jedlí.

Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb ČR - úterý 9.10.2018

Již 10. ročník Týden sociálních služeb ČR bude celorepublikově probíhat ve dnech 2. - 8.10.2017. V našem Domově bude „Den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb“ probíhat 9. 10. 2018 v čase od 9. 00 – 15.30 hod. Po celý den bude možná prohlídka prostorů Domova a poskytnutí informací o naší službě.

thumbnail

Nová zahradní pergola v Domově Jedlí.

V rámci poskytnuté investice Olomouckým krajem a díky dalším soukromým dárcům vznikla v areálu domova zahradní pergola, která poskytuje uživatelům potřebné zázemí, kdy v létě bude chránit před přímým sluncem a v zimě před nepříznivým počasím. Zahajovací práce na pergole započaly v polovině srpna 2018 a již první týden v září 2018 sloužila prvním uživatelům k posezení.