velikost písma

zmenšit
zvětšit

Kronika

Mezigenerační velikonoční pečení s dětmi z místní základní školy.

thumbnail

V pondělí odpoledne proběhlo v jídelně domova velikonoční pečení "jidášů a božích milostí". Děti se zapojovaly s chutí společně s klientkami domova. Většina upečeného zmizela ihned po zchládnutí z talířů. Děti se také opět jako minule odnášely nový recept, a to na boží milosti.
Smyslová stimulace - květiny.

thumbnail

Smyslová stimulace u klientek, které si mají možnost prostřednictvím barevných jarních květin a aktivizační pracovnice připomenout časové období- jaro. Díky květinám, které potěší nejednu ženu, mohou společně pohovořit o barvách jara, co jaro s sebou přináší, mohou si přivonět a připomenout si také, jak jaro voní, když rostou a kvetou květiny, stromy. Mnohé z klientek měly za svoje hobby zahrádku. Květina jim také připomene čas, který trávily na své zahrádce.


Výlet - Muzeum Zábřeh: Interaktiivní výstava "Za zimních večerů v chalupách"+ zahradnictví

thumbnail

V pátek dopoledne navštívily klientky společně s aktivizačními pracovnicemi interaktivní výstavu v muzeu v Zábřeze. Vyzkoušely nový automobil, který je společný s domovem pro seniory a financoval jej Olomoucký kraj. V muzeu si připomněly jaké to bývalo "kdysi" v chalupách, když nebyla televize a brzy byla již tma v zimě. Výstava byla interaktivní tzn. že si mohly exponáty nejen prohlédnout ale i vyzkoušet, což lépe i vyvolá vzpomínky. Po shlédnutí výstavy ještě navštívily zahradnictví v Postřelmově, kde vybraly sazenice jarních květin k výzdobě domova.Jak to u nás vypadá?

Aktuality

Pohodové prožití vánočních svátků a hlavně správné vykročení do Nového roku 2019.

Pohodové prožití vánočních svátků a hlavně správné vykročení do Nového roku 2019.

Hudební dopoledne s manželi Jarmarovými - vánoční koledy.

Ve středu 12.prosince 2018 od 9,30 hodin bude v jídelně domova nachystán program pro naše uživatele u vánočního stromku v podobě hudebního vystoupení manželů Jarmarových - koledy. Srdečně zveme také rodinné příslušníky.

Mezigenerační pečení vánočního cukroví - rohlíčky, linecké cukroví a zdravé vločkové placičky.

Tak jako minulý rok i letos se uskuteční mezigenerační pečení v pondělí 10.12.2018 s dětmi z místní školy. Setkáme se společně - děti a uživatelé v 13.30 hodin v jídelně domova, kde bude již prostředí svátečně vyzdobeno a nachystáno k pečení. Děti si jistě jako minulý rok připraví pěkné písně, které potěší naše uživatele.

Projekt Českého rozhlasu: "Ježíškova vnoučata"

Projekt Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata" byl spuštěn oficiálně 12.listopadu 2018. Náš Domov se taktéž letos zapojil. Průběžně přidáváme přání našich uživatelů.