velikost písma

zmenšit
zvětšit

Kronika
Mezigenerační velikonoční pečení s dětmi z místní základní školy.

thumbnail

V pondělí odpoledne proběhlo v jídelně domova velikonoční pečení "jidášů a božích milostí". Děti se zapojovaly s chutí společně s klientkami domova. Většina upečeného zmizela ihned po zchládnutí z talířů. Děti se také opět jako minule odnášely nový recept, a to na boží milosti.Smyslová stimulace - květiny.

thumbnail

Smyslová stimulace u klientek, které si mají možnost prostřednictvím barevných jarních květin a aktivizační pracovnice připomenout časové období- jaro. Díky květinám, které potěší nejednu ženu, mohou společně pohovořit o barvách jara, co jaro s sebou přináší, mohou si přivonět a připomenout si také, jak jaro voní, když rostou a kvetou květiny, stromy. Mnohé z klientek měly za svoje hobby zahrádku. Květina jim také připomene čas, který trávily na své zahrádce.Výlet - Muzeum Zábřeh: Interaktiivní výstava "Za zimních večerů v chalupách"+ zahradnictví

thumbnail

V pátek dopoledne navštívily klientky společně s aktivizačními pracovnicemi interaktivní výstavu v muzeu v Zábřeze. Vyzkoušely nový automobil, který je společný s domovem pro seniory a financoval jej Olomoucký kraj. V muzeu si připomněly jaké to bývalo "kdysi" v chalupách, když nebyla televize a brzy byla již tma v zimě. Výstava byla interaktivní tzn. že si mohly exponáty nejen prohlédnout ale i vyzkoušet, což lépe i vyvolá vzpomínky. Po shlédnutí výstavy ještě navštívily zahradnictví v Postřelmově, kde vybraly sazenice jarních květin k výzdobě domova.
Jak to u nás vypadá?

Aktuality

UPOZORNĚNÍ na středu 24. dubna 2019 - přerušení dodávky elektrického proudu.

Návštěvy Domova v Jedlí informujeme, že ve středu 24. dubna 2019 od 7,45 hodin do 18 hodin bude v Domově přerušena dodávka elektrického proudu. Vzhledem k nefungujícímu elektrickému proudu, nebudou fungovat pevné telefonní linky, také vrátník (hlavní vchod) a nebude pojízdný výtah. Děkujeme za pochopení.

Hudební vystoupení skupiny VIOLA - "S kyticí písní jedeme k vám" dne 29.4.2019

Hudební vystoupení skupiny VIOLA - "S KYTICÍ PÍSNÍ JEDEME K VÁM". Umělecká agentura Zdeňka Černohouze vystoupí společně s p. Jaroslavem Šolcem s hudebním pořadem, ve kterém zazní písně Karla Hašlera, Fanoše Mikuleckého, Václava Bláhy a také písně staropražské a lidové písničky ze všech koutů naší vlasti.

Mše svatá - jiný termín!

Mše svatá bude probíhat výjimečně ve čtvrtek 25.4.2019 od 9.30 hodin v přízemí Domova, ve společ.prostorách jídelny. Mši povede pan Mgr.Mach. Poskytne také pomazání nemocného. Zveme srdečně také rodinné příslušníky.

Návštěva velikonoční výstavy prací klientů Domova Paprsek v Olšanech.

V úterý 16.4.2019 v 9.30 hodin navštíví uživatelé již tradiční velikonoční výstavu v Domově Paprsek.